Teie ostukorv on tühi!
English Estonian
Tere külaline, võite sisse logida või luua uue konto.

SADULAPASSIMINE

SADULAPASSIMINE

Sadula ost on suur investeering. Seda aga mitte pelgalt rahaliselt. Sadul on ratsaniku tähtsaim töövahend, mis mõjutab oluliselt tehtava töö tulemust. Halvasti istuv sadul on võrreldav hõõruva ja pitsitava kingaga. Kaugele me sellisega ei kõnni, tulemuslikust võidujooksust rääkimata. Sadul, mis põhjustab hobusele ebamugavust ja valu pärsib oluliselt tema töövõimet, põhjustab lihaste atrofeerumist, põletikke ja pingeid. Üks ebameeldivamaid tagajärgi on hobuste töötahte alanemine ning käitumishäired. 

Sadulapassija aitab hinnata hobuse konditsiooni ja kehaehitust ning sadulate sobivust. Hobune on elusolend. Treening, toitumisreziim, tervislik seisund, need kõik mõjutavad hobuse kehakaalu ja lihasmassi teket ning kadu. Muutunud konditsioon esitab muutumisnõude ka sadulale. Sadulapassija aitab hinnata sadula sobivust ning võimalusel seda ka hobuse selja järgi muuta. Sadulapassija näeb oma töös sadu hobuseid. Iga järgmine juhtum lisab kogemusi ning "vastusevariantide" hulka. See on kogemuste ja teadmiste kogum, mis aitab anda hinnanguid ja otsida vastuseid. Kuid olulisim on koostöö hobuse omaniku ja sadulapassija vahel.

Hea jätkuv koostöö sadulapassijaga aitab vältida tõsisemaid probleeme. Samuti on sadulapassijal kergem teha tööd hobustega, kellede kohta tuleb jätkuvalt  objektiivset tagasisidet ning kellede omanikud on valmis dialoogiks ning võimalike probleemide aruteluks ja väljaotsimiseks. Kolmanda osapoolena on hea kaasata koostöösse ka massöör või füsioterapeut. Vahel on tarvis ka veterinaararsti ja sepa arvamust. Pelgalt ühekordne hinnang ei pruugi olla alati tulemuslik, eriti kui hobusega tegeleja on vähe kogenud või kui teave hobuse kohta on lünklik.

Hobune on tervik. Sadul on üks treeningu vahenditest ja võib muuta väga palju treeningu kvaliteedi seisukohast. 

Meie sadulapassija on tänaseks enam kui kaheksa  aastat alal töötanud ning Inglismaal ja Soomes täiendõppinud Ingrid Randlaht. Olles õppinud ka sadulsepa töid, on tal võimalik lisaks hinnangu andmisele muuta sadulate ülesehitust toppe ja rihmade asetuse ning raami laiuse osas. Need on asjad, millega on võimalik sadula istuvust mõjutada. Välja on kujunenud hea koostöövõrgustik varustusemüüjatega ning kolleegidega Soomes ja Inglismaal.

Sadulaauto sõidab väljakutsel Teie kodutalli kuid eelistame edaspidi klientide saabumist meie keskusesse. Seda põhjusel, et suure hulga sadulate transportimine on tülikas ning ringireisimine kulutab asjatult sisuliselt ainsa hetkel Eestis töötava sadulapassija aega. Keskuses on olemas liivaplats, millel sadulatega proovisõitu teha ning loomulikult töökoda, kus sadulaid koheselt muuta. 

PS Tellides sadulapassimise teenust, saada palun meiliaadressile info@sadulaauto.ee järgmine teabe kogum.

1. Nimi, telefon, e-mail

2. Kas saate tulla keskusesse või soovite sadulaauto kohalesõitu oma talli. Viimasel juhul on vajalik talli nimi ja aadress

3. Ajad, millal on võimalik passimist läbi viia (arvestage vähemalt 1,5 tunniga)

4. Hobuse nimi, vanus, tõug, tase

5. Millist sadulat otsite, kas üldsadulat, koolisõidu, hüppesadulat  või midagi muud. Istme suurus hinnanguliselt

6. Eelarve, mille piires sadulat leida soovitakse!

7. Olemasoleva sadula mudel, hinnang istuvusele, istme suurus. Kui on nähtavaid probleeme, siis milliseid (ette vajumine, pigistamine, viltusus)?

8. Erisoovid nagu sadula värv jms. 

9. Pildid hobusest külje pealt kogu hobusest ning tagant otsevaates kõrgemalt nii et kogu selga on näha. Lisa kirjeldus hinnangulisest selja laiusest ja turja kõrgusest.  

10. Kui soovite anda müüki mõnda sadulat, andke ka sellest teada. (Komisjonimüügi tasu on 10% lepingul fikseeritud müügi hinnast) 

11. Soovides osta juurde muud varustust, teavita meid oma soovidest. Koos sadulaga, selle tarvikud -10% 

Võtame seejärel ühendust ning lepime kokku sobiva aja. 

 

HINNAD:

Sadulapassimine Lahemaa loomade koja keskuses - 20€ (ühe hobuse põhjalik ülevaatamine ja sadulate proovimine võtab vähemalt 1,5 tundi )

Sadulapassimine sadulaauto väljasõidul - 50€*

Sadulapassimine ühisteenusena mitemele hobsuele samas tallis - 30€ tund. 

*lisandub transpordi lisatasu enam kui 30 km kaugusel asuvatesse tallidesse. Transpordi lisatasu jagatakse samas piirkonnas asuvate klientide puhul. 0,5€/km. 

PS. Juhul kui sobivat sadulat kohe ei leidu, on võimalik võtta hobuselt mõõdud ning aitame sobiva sadula leidmisel. 

Sadulapassija annab oma parima, et leida sobiv sadul. Kuid kui juhtub, et alles tugeva treeningu järel ilmneb siiski, et sadul ei ole täiesti sobiv teile või hobusele, on võimalik see te endi kulul tagastada kuni 10 päeva jooksul. Kui sadulale on jäänud kulumisjälgi, tuleb kokku leppida kasutuse korvamises. 

Kliendil on õigus küsida kolmandat arvamust näiteks treenerilt vms. Peame väga oluliseks, et hobustele saaksid neile hästi sobivad sadulad. 

 

 

Selles kategoorias ei ole hetkel ühtegi toodet.
Back to Top
Loading...
Loading...